Vishay/Vitramon VJ0805D110GXBAP
VJ0805D110GXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D110GXBAP
Brief Description
CAP CER 11PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D110GXBAP.pdf
Availability of VJ0805D110GXBAP
QUANTITY
VJ0805D110GXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D110GXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D110GXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D110GXBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D110GXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D110GXBAP Details Description
Related parts for VJ0805D110GXBAP
IC REG LDO 2.85V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC D/A CONV LP 16-BIT 24-SSOP datasheet.pdf
C/A MT-RJ/MT-RJ MM datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 15A DO5 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 15W datasheet.pdf
LOCATOR datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 6.3V X5R 01005 datasheet.pdf