Vishay/Vitramon VJ0805D110JLXAJ
VJ0805D110JLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D110JLXAJ
Brief Description
CAP CER 11PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D110JLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D110JLXAJ
QUANTITY
VJ0805D110JLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D110JLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D110JLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D110JLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D110JLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D110JLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D110JLXAJ
CONN EP CONTACT 18-22AWG TIN datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 60V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONTROL RELAY VOLTAGE 220VAC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 37K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 76MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf