Vishay/Vitramon VJ0805D111GXPAR
VJ0805D111GXPAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D111GXPAR
Brief Description
CAP CER 110PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D111GXPAR.pdf
Availability of VJ0805D111GXPAR
QUANTITY
VJ0805D111GXPAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D111GXPAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D111GXPAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D111GXPAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D111GXPAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D111GXPAR Details Description
Related parts for VJ0805D111GXPAR
IC DAC 12BIT MULT HS 20-CDIP datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 20SEC 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 200A 700VAC datasheet.pdf
MCN PN PLNGR CNTCT .49N 1M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 1.25W DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf