Vishay/Vitramon VJ0805D111JXPAR
VJ0805D111JXPAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D111JXPAR
Brief Description
CAP CER 110PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D111JXPAR.pdf
Availability of VJ0805D111JXPAR
QUANTITY
VJ0805D111JXPAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D111JXPAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D111JXPAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D111JXPAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D111JXPAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D111JXPAR Details Description
Related parts for VJ0805D111JXPAR
FERRITE 1.5A 60 OHM 1210 SMD datasheet.pdf
T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM datasheet.pdf
RES SMD 1.87KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
JUN-POW-TIM CONTACT datasheet.pdf
IC 80C51 MCU 4KB FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
MINIFIT HCS DR V/PEGS V-0 /DH 20 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 40A datasheet.pdf