Vishay/Vitramon VJ0805D111MLPAT
VJ0805D111MLPAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D111MLPAT
Brief Description
CAP CER 110PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D111MLPAT.pdf
Availability of VJ0805D111MLPAT
QUANTITY
VJ0805D111MLPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D111MLPAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D111MLPAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D111MLPAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D111MLPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D111MLPAT Details Description
Related parts for VJ0805D111MLPAT
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
ADAPTER SHELL 16 - HEAT SHRINK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN CRIMP datasheet.pdf
CABLE 16COND 12AWG 1000' datasheet.pdf
IC POWER DIST LOAD SW SOT23-6 datasheet.pdf
CONN HDR 96POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf