Vishay/Vitramon VJ0805D112JXXAR
VJ0805D112JXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D112JXXAR
Brief Description
CAP CER 1100PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D112JXXAR.pdf
Availability of VJ0805D112JXXAR
QUANTITY
VJ0805D112JXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D112JXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D112JXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D112JXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D112JXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D112JXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D112JXXAR
RES CHAS MNT 300 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 17A D2PAK datasheet.pdf
CONN RCPT 266POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf