Vishay/Vitramon VJ0805D120FXBAJ
VJ0805D120FXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D120FXBAJ
Brief Description
CAP CER 12PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D120FXBAJ.pdf
Availability of VJ0805D120FXBAJ
QUANTITY
VJ0805D120FXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D120FXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D120FXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D120FXBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D120FXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D120FXBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D120FXBAJ
RES SMD 1.05K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH MINI SPST-NO 21A HNGE LVR datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 15.0 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 250 OHM 50W datasheet.pdf
LED COB CXB1830 3000K WHT SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf