Vishay/Vitramon VJ0805D120FXCAJ
VJ0805D120FXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D120FXCAJ
Brief Description
CAP CER 12PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D120FXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D120FXCAJ
QUANTITY
VJ0805D120FXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D120FXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D120FXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D120FXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D120FXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D120FXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D120FXCAJ
CONN MOD PLUG 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
TERMINAL STRIP STD 1 POS datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 11POS datasheet.pdf
POT 25K OHM 1/4W PLASTIC LOG datasheet.pdf
FILTER LINE 2 STAGE WIRE 3A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
Crystal 54.0000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf