Vishay/Vitramon VJ0805D120JLXAJ
VJ0805D120JLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D120JLXAJ
Brief Description
CAP CER 12PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D120JLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D120JLXAJ
QUANTITY
VJ0805D120JLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D120JLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D120JLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D120JLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D120JLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D120JLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D120JLXAJ
RES ARRAY 15 RES 27 OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
IC CLK ZDB 4OUT 140MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 24PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 7P INLINE SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONTACT PROBE 0.8MM PITCH datasheet.pdf