Vishay/Vitramon VJ0805D120JXBAJ
VJ0805D120JXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D120JXBAJ
Brief Description
CAP CER 12PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D120JXBAJ.pdf
Availability of VJ0805D120JXBAJ
QUANTITY
VJ0805D120JXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D120JXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D120JXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D120JXBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D120JXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D120JXBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D120JXBAJ
CONN HEADER SH 9POS SIDE 1MM TIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1.2A 185 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6.35MM 19POS datasheet.pdf
H48-2 SHEET 100X100X3MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 127 TYP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
FAN 200VAC 80X38MM WR datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 1.25W DO214AC datasheet.pdf
SWITCH SELECT SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf