Vishay/Vitramon VJ0805D121FLCAJ
VJ0805D121FLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D121FLCAJ
Brief Description
CAP CER 120PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D121FLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D121FLCAJ
QUANTITY
VJ0805D121FLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D121FLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D121FLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D121FLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D121FLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D121FLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D121FLCAJ
IC GATE XOR 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 400MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 1K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 42POS FLANGED SKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 3A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
LED CLA1B COOL WHT 4PLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
M801 12C MIXED PIN RECP THRD datasheet.pdf
33UF 400V 12,5X25 datasheet.pdf