Vishay/Vitramon VJ0805D121GXBAT
VJ0805D121GXBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D121GXBAT
Brief Description
CAP CER 120PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D121GXBAT.pdf
Availability of VJ0805D121GXBAT
QUANTITY
VJ0805D121GXBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D121GXBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D121GXBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D121GXBAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D121GXBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D121GXBAT Details Description
Related parts for VJ0805D121GXBAT
FAN AXIAL 92X25.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.7V SNT-4A datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
KEYPAD 2X6 RABBIT SEMI datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 680 OHM 14DIP datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf