Vishay/Vitramon VJ0805D121GXCAJ
VJ0805D121GXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D121GXCAJ
Brief Description
CAP CER 120PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D121GXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D121GXCAJ
QUANTITY
VJ0805D121GXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D121GXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D121GXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D121GXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D121GXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D121GXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D121GXCAJ
CAP CER 27PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 310MW SOD323F datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W DL +/-12VOUT DIP datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
BERGSTIK HDR PIP datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
COMBO 13W3 F PCB R/A G50 ZINC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf