Vishay/Vitramon VJ0805D121JXPAJ
VJ0805D121JXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D121JXPAJ
Brief Description
CAP CER 120PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D121JXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D121JXPAJ
QUANTITY
VJ0805D121JXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D121JXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D121JXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D121JXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D121JXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D121JXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D121JXPAJ
OSC XO 20.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC CHARGER BATT LI-ON 6-DFN datasheet.pdf
FILTER EMI 1.4 UF L TYPE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 12VOUT 1W datasheet.pdf
DIN-SIGNAL R062FS-3,0C1-2 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 10% 250V AXIAL datasheet.pdf
CTV 55C 55#20 SKT PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf