Vishay/Vitramon VJ0805D121MXXAT
VJ0805D121MXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D121MXXAT
Brief Description
CAP CER 120PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D121MXXAT.pdf
Availability of VJ0805D121MXXAT
QUANTITY
VJ0805D121MXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D121MXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D121MXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D121MXXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D121MXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D121MXXAT Details Description
Related parts for VJ0805D121MXXAT
RES ARRAY 9 RES 56K OHM 10SIP datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC SYNC RECT MOSFET DRVR 10-DFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
BEZEL SOLID PLAS YELLOW 10/PACK datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP CER 7PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 50W datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA SHTH RAPRAP SILI datasheet.pdf
CAP FILM 0.0082UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf