Vishay/Vitramon VJ0805D122FXXAJ
VJ0805D122FXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D122FXXAJ
Brief Description
CAP CER 1200PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D122FXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D122FXXAJ
QUANTITY
VJ0805D122FXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D122FXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D122FXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D122FXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D122FXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D122FXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D122FXXAJ
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle Firewire (IEEE 1394) 6 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 70mA Backlight 8-TDFN (2x3) datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 5A 110V datasheet.pdf
FUSE INDUST 25A 690V CLASS AM datasheet.pdf
CAP CER 82PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 98.8K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN DSUB 2X9POS F/F 15.88 MM datasheet.pdf