Vishay/Vitramon VJ0805D130GLCAJ
VJ0805D130GLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D130GLCAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 13PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D130GLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D130GLCAJ
QUANTITY
VJ0805D130GLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D130GLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D130GLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D130GLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D130GLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D130GLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D130GLCAJ
SCREWDRIVER SLOTTED 0.5X3MM datasheet.pdf
VARISTOR 216V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS W/PIN BOX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2SKT CRIMP datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
POT 1 OHM 12.5W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf