Vishay/Vitramon VJ0805D130JXXAJ
VJ0805D130JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D130JXXAJ
Brief Description
CAP CER 13PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D130JXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D130JXXAJ
QUANTITY
VJ0805D130JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D130JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D130JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D130JXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D130JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D130JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D130JXXAJ
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
SHIPPR CIRBD 12-1/2X10-1/2X1-1/2 datasheet.pdf
IC QUAD COMP P-P NANOPWR 14-SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 10MM datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 18AWG 1000' datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 178.57 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf