Vishay/Vitramon VJ0805D130MLXAC
VJ0805D130MLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D130MLXAC
Brief Description
CAP CER 13PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D130MLXAC.pdf
Availability of VJ0805D130MLXAC
QUANTITY
VJ0805D130MLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D130MLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D130MLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D130MLXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D130MLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D130MLXAC Details Description
Related parts for VJ0805D130MLXAC
CAP ALUM 33000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
HEAVY DUTY PENETRATION PROBE datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
IC DAC 16BIT I2C/SRL 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf