Vishay/Vitramon VJ0805D130MXAAJ
VJ0805D130MXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D130MXAAJ
Brief Description
CAP CER 13PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D130MXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D130MXAAJ
QUANTITY
VJ0805D130MXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D130MXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D130MXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D130MXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D130MXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D130MXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D130MXAAJ
IC MCU 8BIT ROMLESS 52PLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 12A SPST datasheet.pdf