Vishay/Vitramon VJ0805D130MXXAJ
VJ0805D130MXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D130MXXAJ
Brief Description
CAP CER 13PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D130MXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D130MXXAJ
QUANTITY
VJ0805D130MXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D130MXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D130MXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D130MXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D130MXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D130MXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D130MXXAJ
CAP FILM 0.22UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 12-10AWG #5/16 datasheet.pdf
IC DIFF LINE RECEIVER HS 38TSSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 430K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf