Vishay/Vitramon VJ0805D131FLPAT
VJ0805D131FLPAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D131FLPAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 130PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D131FLPAT.pdf
Availability of VJ0805D131FLPAT
QUANTITY
VJ0805D131FLPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D131FLPAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D131FLPAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D131FLPAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D131FLPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D131FLPAT Details Description
Related parts for VJ0805D131FLPAT
LABEL LSR POLY WHT .56 X .56" datasheet.pdf
RES SMD 6.19KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CABLE 6COND 20AWG WHT SHLD 100' datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 115 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A datasheet.pdf
350 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
KIT NEUTRAL 200A UNBONDED datasheet.pdf