Vishay/Vitramon VJ0805D131GXBAJ
VJ0805D131GXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D131GXBAJ
Brief Description
CAP CER 130PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D131GXBAJ.pdf
Availability of VJ0805D131GXBAJ
QUANTITY
VJ0805D131GXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D131GXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D131GXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D131GXBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D131GXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D131GXBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D131GXBAJ
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 20A 125V datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
DIE SET 4 198082002 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 150 UH 25% datasheet.pdf