Vishay/Vitramon VJ0805D131JXXAJ
VJ0805D131JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D131JXXAJ
Brief Description
CAP CER 130PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D131JXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D131JXXAJ
QUANTITY
VJ0805D131JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D131JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D131JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D131JXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D131JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D131JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D131JXXAJ
BUZZER MAGNETIC 5V 12.8MM SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 30A TO-252 datasheet.pdf
HEADER 4POS PIN R/A 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.067GHZ 783BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
DIN-SIGNAL LOCKING LEVER RIGHT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
ANVIL 2/0 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf