Vishay/Dale RNC50H7152FSB14
RNC50H7152FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H7152FSB14
Brief Description
RES 71.5K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H7152FSB14.pdf
Availability of RNC50H7152FSB14
QUANTITY
RNC50H7152FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H7152FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H7152FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)71.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H7152FSB14
Related LinksRNC50H7, RNC50H7152FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H7152FSB14 Details Description
Related parts for RNC50H7152FSB14
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 256CABGA datasheet.pdf
IC CLK GEN DESKTOP PC 48-SSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 410MA 1.55 OHM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 2A MINISMA datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
LED REFLECTOR 8" SEMI SPECULAR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 100MA 28V datasheet.pdf