Vishay/Vitramon VJ0805D131KLAAJ
VJ0805D131KLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D131KLAAJ
Brief Description
CAP CER 130PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D131KLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D131KLAAJ
QUANTITY
VJ0805D131KLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D131KLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D131KLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D131KLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D131KLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D131KLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D131KLAAJ
IC DAC 16BIT LC2MOS VOUT 28-DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 33K OHM 8SIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 16A 250V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 3W 6327 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 125MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 125 OHM 0.1% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
TERM SPLICE INS 4.0" datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf