Vishay/Vitramon VJ0805D131KXAAJ
VJ0805D131KXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D131KXAAJ
Brief Description
CAP CER 130PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D131KXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D131KXAAJ
QUANTITY
VJ0805D131KXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D131KXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D131KXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D131KXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D131KXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D131KXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D131KXAAJ
IC ADC 12-BIT 80MSPS 3V 32-QFN datasheet.pdf
LP.100"SHRD HDR .100" VERT 30GLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
PLIER RND NOSE 4.5 RN54 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 17E M25 datasheet.pdf
2M B/S S/R DIR SZ14 CAD OD datasheet.pdf
Dual 12-/14-/16-Bit nanoDAC with 5 ppm/C On-Chip Reference IC datasheet.pdf