Vishay/Vitramon VJ0805D131MXAAR
VJ0805D131MXAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D131MXAAR
Brief Description
CAP CER 130PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D131MXAAR.pdf
Availability of VJ0805D131MXAAR
QUANTITY
VJ0805D131MXAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D131MXAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D131MXAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D131MXAAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D131MXAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D131MXAAR Details Description
Related parts for VJ0805D131MXAAR
IC AMP AUDIO PWR 25W MULTIWATT8 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC BLU datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 1.1A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf