Vishay/Vitramon VJ0805D132JXXAR
VJ0805D132JXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D132JXXAR
Brief Description
CAP CER 1300PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D132JXXAR.pdf
Availability of VJ0805D132JXXAR
QUANTITY
VJ0805D132JXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D132JXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D132JXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D132JXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D132JXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D132JXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D132JXXAR
WIRE MARKER B/Y .05-.12"1000PC datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MODULE FEMALE 2POS SCREW datasheet.pdf
CONN HSG 360POS ZIF RCPT datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CABLE 6' F-TYPE datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
15000UF 350V 90X220MM 105C 5000H datasheet.pdf