Vishay/Vitramon VJ0805D150FLBAC
VJ0805D150FLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D150FLBAC
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D150FLBAC.pdf
Availability of VJ0805D150FLBAC
QUANTITY
VJ0805D150FLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D150FLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D150FLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D150FLBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D150FLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D150FLBAC Details Description
Related parts for VJ0805D150FLBAC
IDC CABLE - MSR24K/MC24M/MSR24K datasheet.pdf
TERMINAL TURRET DOUBLE END .145" datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V 8TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT SKT datasheet.pdf