Vishay/Vitramon VJ0805D150GXBAC
VJ0805D150GXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D150GXBAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D150GXBAC.pdf
Availability of VJ0805D150GXBAC
QUANTITY
VJ0805D150GXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D150GXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D150GXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D150GXBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D150GXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D150GXBAC Details Description
Related parts for VJ0805D150GXBAC
IC ADC 20BIT OCTAL 48-VQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 10-25V 1.4A datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC 45 BLK 5POS datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.171" NYLON 18.8MM datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
5 V, [15 kV ESD Protected Half-Duplex, RS-485/RS-422 Transceivers IC datasheet.pdf