Vishay/Vitramon VJ0805D150JLCAP
VJ0805D150JLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D150JLCAP
Brief Description
CAP CER 15PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D150JLCAP.pdf
Availability of VJ0805D150JLCAP
QUANTITY
VJ0805D150JLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D150JLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D150JLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D150JLCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D150JLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D150JLCAP Details Description
Related parts for VJ0805D150JLCAP
IC DUAL DIFF LINE DRVR 8SO datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.8V SOT89-3 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 900MA 210 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 3.5A 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 24pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf