Vishay/Vitramon VJ0805D150JXPAJ
VJ0805D150JXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D150JXPAJ
Brief Description
CAP CER 15PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D150JXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D150JXPAJ
QUANTITY
VJ0805D150JXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D150JXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D150JXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D150JXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D150JXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D150JXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D150JXPAJ
IC MPU/RESET CIRC 4.10V SC70-4 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 46POS DUAL TIN datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 1.3M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
35W 2X 5V, 2X 12V DC datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE 850LM WHT datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP 100 UF 20% 50 V datasheet.pdf