Vishay/Vitramon VJ0805D150KLXAP
VJ0805D150KLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D150KLXAP
Brief Description
CAP CER 15PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D150KLXAP.pdf
Availability of VJ0805D150KLXAP
QUANTITY
VJ0805D150KLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D150KLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D150KLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D150KLXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D150KLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D150KLXAP Details Description
Related parts for VJ0805D150KLXAP
IC PCMCIA/CARDBUS SGL 14-SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 6A R6 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO220AA datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES 220 OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 7.5VOUT 50W datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP B, AFS 4, TU datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 37POS GREY datasheet.pdf