Vishay/Vitramon VJ0805D151GXPAR
VJ0805D151GXPAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D151GXPAR
Brief Description
CAP CER 150PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D151GXPAR.pdf
Availability of VJ0805D151GXPAR
QUANTITY
VJ0805D151GXPAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D151GXPAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D151GXPAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D151GXPAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D151GXPAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D151GXPAR Details Description
Related parts for VJ0805D151GXPAR
IC OPAMP CFA 200MHZ 16QSOP datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC 900MA POWER DIST SWITCH 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 14 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
ROUTING GATEWAY X4 868MHZ/ANT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 2W datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC LEVEL TRANSLATOR 8CH QFN datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
FUSE 700A 690V 2/110 AR datasheet.pdf