Vishay/Vitramon VJ0805D151KLBAT
VJ0805D151KLBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D151KLBAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 150PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D151KLBAT.pdf
Availability of VJ0805D151KLBAT
QUANTITY
VJ0805D151KLBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D151KLBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D151KLBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D151KLBAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D151KLBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D151KLBAT Details Description
Related parts for VJ0805D151KLBAT
BASE PLATE D-SUB IDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8TDFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC MPU I.MX53 800MHZ 529TEPBGA datasheet.pdf
RES 20 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ELECTRONIC MONITORING RELAY datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 58POS datasheet.pdf
FERRITE BEAD 750 OHM 0805 datasheet.pdf