Vishay/Vitramon VJ0805D151KLCAJ
VJ0805D151KLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D151KLCAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 150PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D151KLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D151KLCAJ
QUANTITY
VJ0805D151KLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D151KLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D151KLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D151KLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D151KLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D151KLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D151KLCAJ
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 24.3VWM 43.5VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 100PS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
TEN60 RA RECPT ASSY datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CORD 18AWG 3COND PLG-RCPT R/A datasheet.pdf
LEADED NTC THERMISTOR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 4AWG VIOLET 100' datasheet.pdf