Vishay/Vitramon VJ0805D151MLBAT
VJ0805D151MLBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D151MLBAT
Brief Description
CAP CER 150PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D151MLBAT.pdf
Availability of VJ0805D151MLBAT
QUANTITY
VJ0805D151MLBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D151MLBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D151MLBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D151MLBAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D151MLBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D151MLBAT Details Description
Related parts for VJ0805D151MLBAT
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO CM 16SSOP datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 9V datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC TXRX RS485 40MBPS 8SOIC datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 104MHZ 8SO datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
IC MCU 512KB RAM 128TQFP datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT datasheet.pdf
GDT DIN SPD REMOTE 1P 230V datasheet.pdf