Vishay/Vitramon VJ0805D151MLXAJ
VJ0805D151MLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D151MLXAJ
Brief Description
CAP CER 150PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D151MLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D151MLXAJ
QUANTITY
VJ0805D151MLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D151MLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D151MLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D151MLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D151MLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D151MLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D151MLXAJ
CONN RING 8 AWG #10 AMPLI-BOND datasheet.pdf
BLANK NAMEPLATE datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 330MHZ LP 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle DVI-D, Dual Link 24 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 11.05MM datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DISPLAY ALPHA-NUM ORN 0.50" CA datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 21A TO-220AB datasheet.pdf