Vishay/Vitramon VJ0805D152GXXAJ
VJ0805D152GXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D152GXXAJ
Brief Description
CAP CER 1500PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D152GXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D152GXXAJ
QUANTITY
VJ0805D152GXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D152GXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D152GXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D152GXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D152GXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D152GXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D152GXXAJ
HOOK-UP STRND 16AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
D-SUB CABLE MFU50K/MC50M/MFU50K datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 250W datasheet.pdf
IC ADAPTER PRO/100 SR MOBILE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 SQ WW datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 1/8 NPT 5V datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CAP CER 24PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf