Vishay/Vitramon VJ0805D152GXXAT
VJ0805D152GXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D152GXXAT
Brief Description
CAP CER 1500PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D152GXXAT.pdf
Availability of VJ0805D152GXXAT
QUANTITY
VJ0805D152GXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D152GXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D152GXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D152GXXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D152GXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D152GXXAT Details Description
Related parts for VJ0805D152GXXAT
RES SMD 27.4 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CHOKE ARRAY COM MODE 80 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT PAR 70MHZ 44-QFP datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf