Vishay/Vitramon VJ0805D152KXXAJ
VJ0805D152KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D152KXXAJ
Brief Description
CAP CER 1500PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D152KXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D152KXXAJ
QUANTITY
VJ0805D152KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D152KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D152KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesVJ HIFREQ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D152KXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D152KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D152KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D152KXXAJ
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.9V SOT23-5 datasheet.pdf