Vishay/Vitramon VJ0805D152MLXAR
VJ0805D152MLXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D152MLXAR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1500PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D152MLXAR.pdf
Availability of VJ0805D152MLXAR
QUANTITY
VJ0805D152MLXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D152MLXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D152MLXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D152MLXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D152MLXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D152MLXAR Details Description
Related parts for VJ0805D152MLXAR
CONN HEADER .100 DUAL STR 28POS datasheet.pdf
RES TEMP SENS 22 OHM 5% 1/10W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 28PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC PWM CONTROLLER 100KHZ 7-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CON TERMINAL BLOCK SPRING CLAMP datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf