Vishay/Vitramon VJ0805D152MXXAR
VJ0805D152MXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D152MXXAR
Brief Description
CAP CER 1500PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D152MXXAR.pdf
Availability of VJ0805D152MXXAR
QUANTITY
VJ0805D152MXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D152MXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D152MXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D152MXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D152MXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D152MXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D152MXXAR
FIXED IND 220UH 700MA 520 MOHM datasheet.pdf
JUMPER-H9991TR/A3047B/X 3" datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 3% 800VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO214AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
DSTREAM + DS-5 PRO NL LICENSE datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf