Vishay/Vitramon VJ0805D152MXXAR
VJ0805D152MXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D152MXXAR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1500PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D152MXXAR.pdf
Availability of VJ0805D152MXXAR
QUANTITY
VJ0805D152MXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D152MXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D152MXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D152MXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D152MXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D152MXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D152MXXAR
CONN HOUSING 9POS .100 SGL datasheet.pdf
IC ANALOG DELAY LINE TRPL 20-QFN datasheet.pdf
CAP MICA 680PF 5% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC ADC DUAL 170MSPS 64-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 0.100 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 50OHM datasheet.pdf
200W 17BIT ABSLT ENCDR 200V datasheet.pdf