Vishay/Vitramon VJ0805D180GLPAC
VJ0805D180GLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D180GLPAC
Brief Description
CAP CER 18PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D180GLPAC.pdf
Availability of VJ0805D180GLPAC
QUANTITY
VJ0805D180GLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D180GLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D180GLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D180GLPAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D180GLPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D180GLPAC Details Description
Related parts for VJ0805D180GLPAC
CONN RECEPT BOX MNT 17POS W/SOCK datasheet.pdf
JUMPER-H2728TR/C2065L/H2728TR 6" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 115V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54 WIRE WRAP datasheet.pdf