Vishay/Vitramon VJ0805D180GXXAP
VJ0805D180GXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D180GXXAP
Brief Description
CAP CER 18PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D180GXXAP.pdf
Availability of VJ0805D180GXXAP
QUANTITY
VJ0805D180GXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D180GXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D180GXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D180GXXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D180GXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D180GXXAP Details Description
Related parts for VJ0805D180GXXAP
FIXED IND 220UH 1.19A 384 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-4.9V 29W datasheet.pdf
SWITCH DPST 15A 250VAC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC FLASH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS SKT datasheet.pdf