Vishay/Vitramon VJ0805D180JLPAJ
VJ0805D180JLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D180JLPAJ
Brief Description
CAP CER 18PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D180JLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D180JLPAJ
QUANTITY
VJ0805D180JLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D180JLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D180JLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D180JLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D180JLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D180JLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D180JLPAJ
MOSFET P-CH 60V 18A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR HEX 10MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 310MA 1.4 OHM datasheet.pdf
MICRO-D RCPT 51POS PIN 36" WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 184V 1.2KA ENCASED datasheet.pdf
PD50 2D CODE MEASURING RANGE datasheet.pdf
CONN HDR 62POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN RA datasheet.pdf