Vishay/Vitramon VJ0805D180MXAAJ
VJ0805D180MXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D180MXAAJ
Brief Description
CAP CER 18PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D180MXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D180MXAAJ
QUANTITY
VJ0805D180MXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D180MXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D180MXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D180MXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D180MXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D180MXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D180MXAAJ
CAP ALUM 2200UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf