Vishay/Vitramon CDR32BP3R6BDZMAT
CDR32BP3R6BDZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP3R6BDZMAT
Brief Description
CAP CER 3.6PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP3R6BDZMAT.pdf
Availability of CDR32BP3R6BDZMAT
QUANTITY
CDR32BP3R6BDZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP3R6BDZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP3R6BDZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP3R6BDZMAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP3R6BDZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP3R6BDZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP3R6BDZMAT
IC OPAMP GP 8SO datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT ADH LT GRY 6'/72" datasheet.pdf
CABLE TIE HEAVY NAT 9.8" datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARD READER MAG SMCARD RS232 SQR datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 560 OHM 1% 0805 datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf